Miért is akarsz szerelmes lenni?
Valakinek a szerelem egy misztikum, más pedig úgy véli, gyakran megéli. Van, akinek olyan érzés, mintha az arca és a mellkasa izzana a másik láttán, megint másnak a gyomrában pillangók repkednek.
Szerelmesnek lenni egy vágyott állapot, amitől felkerül egy rózsaszín szűrő a világra. Hirtelen minden megszépül vagy egyszerűbben megvalósíthatónak tűnik. Sokan kevésbé görcsölnek a mindennapi problémákon, és egyesek ábrándozni kezdenek.
Ezt az idilli állapotot rengetegen kergetik – de miért is?
1. Egyrészt szerelmesnek lenni azt jelenti, hogy valahová tartozol – függetlenül attól, hogy ezt kimondtad-e a másiknak, vagy sem. Tartozni valakihez vagy valahova egy emberi vágyott állapot, amire mindenki szomjazik.
2. A szerelem sokszor egy idealizált állapot, ami kicsit infantilissé is tesz. Hiszen a szürke hétköznapok mókuskereke nem változik meg tőle egy csapásra, hanem a saját viszonyrendszered alakul át. Ebben a könnyedebb lelki állapotban ezért tudsz könnyebben megküzdeni a főnököd nyűgjeivel vagy közeli hozzátartozóid nehéz temperamentumával.
3. A szervezetedben folyamatosan történnek kémiai folyamatok – és amikor szerelembe esel, az az agyadat és a teljes szervezetedet izgalmi állapotba hozza. A szerotonin és az oxitocin hormonok próbálják az elköteleződést és a pozitív élményeket még erősebbé tenni azzal a személlyel, aki iránt szerelmet táplálsz.
4. szerelem egyben egy remény is: egy stabil kapcsolatra, amiből építkezhetsz, ami alapján a másikkal egy közös jövőt tervezhettek.
Ugyanakkor az emberek sokszor nem feltétlen szerelmesek akarnak lenni, helyette inkább olyan kapcsolatra vágynak, ahol méltóak a másik szerelmére, és ezt kívánják minél hosszabb ideig fenntartani.
Sok kapcsolat pedig ezen az egyenlőtlenségen bukik el. Lehet, a partner nem tart ott, hogy elköteleződjön, vagy valamiért képtelen szorosabb kapcsolatot kialakítani veled – és a remény benned nem akar elhalni, mert lehet ez még jobb is. Még változhat, ha teszel érte. Tenni azonban mind a két félnek kell a kapcsolatban ahhoz, hogy a szerelem valóban kialakuljon, és még többet kell azon dolgozni, hogy fenn is maradjon.
Fontos figyelned az intő jeleket. Ha több hónapja úgy érzed, hogy reménytelenül szerelmes vagy, de a másik nem viszonozza; vagy mintha képtelen lennél a szerelemhez mért elvárásoknak megfelelni, akkor érdemes először magaddal elbeszélgetni.
Mit vagy kit is keresel igazából? Ezt hogyan kaphatod meg a másiktól? Lehet, hogy igazából magadtól vársz valamit, csak a másikra vetíted ki? Mit tudsz adni, és mit tudsz kapni ahhoz, hogy megéld a szerelmet?
Figyelmébe ajánljuk további blog bejegyzéseinket parfümös témában
«Mit jelent számodra a boldogság? Így érd el!Kisokos - Így legyél formában az esküvői szezonra!»